כיצד נבחר טכנאי / מתקין מזגנים?

יש לבדוק כי הטכנאי/מתקין מורשה של החברה הספציפית של המזגן אותו בחרנו, וכן יש לבקש תעודת טכנאי מיזוג. הטכנאים שלנו בבסט מיזוג עוברים השתלמויות של כל מערכת חדשה הניכנסת לשוק.

מה יש לעשות לפני קריאה לאיש מקצוע?

לפני הקריאה יש לבדוק אם אכן המוצר בתוקף של החברה וכן גם יש לבדוק ולנקות את הפילטרים של המזגן.

על מה אתם צריכים לתת תשומת לב מיוחדת בכל מה שנוגע לשירות הלקוחות?

אל תסכימו לפיצול האחריות בין המוכרן, היצרן והמתקין, ותדרשו בלי פשרות שיהיה לכם טלפון אחד, ברור, אליו תפנו בכל בעיה – ושם ידאגו לכם.
התעקשו לקבל את תעודת האחריות ואמנת השירות של יצרן המזגן. ותקראו גם את האותיות הקטנות. לטובתכם. ואם כתוב בהן משהו שלא מוצא חן בעיניכם, אל תתביישו לשאול ולבקש אלטרנטיבות לפני הקניה. אחרי זה? כבר אבוד לכם.
חשוב לוודא שלמתקין המזגן שלכם יש ניסיון עשיר בתחום (והוא לא מתאמן עליכם), שיש לו ידע מתאים, שהוא עבר הכשרה מקצועית מספקת, ושהוא משתמש בחומרים איכותיים.

התקנת מזגן: מה בודקים?

כדאי לנו לבדוק אם התקנת המזג כוללת את הפרטים הבאים:
הצבת היחידה החיצונית של המזגן על קרקע או על תושבת מנוע.
קיבוע של היחידה הפנימית של המזגן על הקיר.
עלות של תושבת מנוע בדרך כלל כלולה במחיר ההתקנה אך אל לנו להתבלבל סורג להגנה מפני גניבות לא כלול במחיר.
צנרת של עד 3 מ' ומעל 3 מ' יש כבר לגבות מחיר.
מילוי המזגן בגז חיבור כל היחידות והפעלתן .

מה ניתן לעשות במקרה של ריח רע מהמזגן?
מזגנים נוטים להריח רע. במקרה של ריח רע מהמזגן כדאי לוודא שתעלות האוויר נקיות ולפזר בהן חומר קוטל עובש. סיבה נוספת לריח רע עשויה לנבוע מהצטברות לכלוך במסנן האוויר.
כיצד נגן על המזגן מפני גניבה?
ישנם שני פתרונות מקובלים: האחד הוא סורגים סביב המזגן והשני הוא בריחים.
כיצד ניתן למנוע נזילות מים מהמזגן?
יש לבדוק שצינור הניקוז אינו מקופל ואינו סתום. לנשוף אל תוך צינור הניקוז, כלפי פנים, בניסיון לפתוח את הסתימה. מזגן תקין אשר פעל לילה שלם ללא הפסקה עשוי לטפטף בבוקר, חשוב לזכור לכבות את המזגן בלילה. בנזילות מים יש לבדוק שהצינור או הפילטר אינם סתומים.
כיצד ניתן לחסוך בחשמל בהפעלת המזגן?
כדי לצמצם בצריכת החשמל של המזגן איטמו היטב את הבית וכוונו לטמפרטורה קבועה. מומלץ לבדוק את תקינות המדחס: מדחס לא תקין יגרום צריכת חשמל מופרזת. ליעילות המיזוג ולחיסכון בחשמל רצוי לסגור את כל החללים שאינם בשימוש (דלתות וחלונות). להפעיל את המזגן בטמפ' הנכונה: בין 24-21 מעלות. בקיץ, לא צריך נמוך יותר ובחורף, לא גבוה יותר. הוא לא יקרר פחות מזה ולא יחמם יותר מזה.
איך שומרים על תקינות המזגן?
מומלץ לנקות את המסננים כל 250 שעות, כשמצטברת עליהם שכבת אבק נראית לעין, או כשנורית ההתראה של המסנן נדלקת. יש לכבות את המזגן, להוציא את המסנן ולשטוף אותו תחת מים זורמים פושרים. לאחר ייבוש באוויר החופשי יש להחזירו למקומו. אין להשתמש בחומרי ניקוי או לייבש בשמש. את מכסה הפלסטיק (גריל) יש לנקות באמצעות מטלית אבק יבשה או עם חומר ניקוי קל בלבד. יש להימנע ממגע של המטלית עם התצוגה או העינית. יש להקפיד שפתחי היחידה החיצונית לא יהיו חסומים ולסלק מפגעים, כגון עלים וענפים, היכולים להפריע לפעולה התקינה. מומלץ לרכוש מתאם הגנה מפני ברקים ונחשולי מתח.