תפוקת המזגן היא עוצמת הקירור או החימום של המזגן, ובהגדרתה הרשמית – התפוקה היא כמות הקור או החום שנוספה לחלל בשעת עבודה אחת. התפוקה נמדדת ב-BTU/hr. זכרו כי זהו הנתון הקובע בבחירת המזגן המתאים ולא הספק או כוח סוס.

חשוב להקפיד בבחירת התפוקה הרצויה: תפוקה נמוכה מדי – ותמצאו את עצמכם עם מזגן שפועל בלי הפסקה, לא מספק את רמת המיזוג המבוקשת וגורם לבזבוז אנרגיה. מנגד, תפוקה גבוהה מדי משמעותה בזבוז אנרגיה וכן שינויים תכופים בטמפרטורת החדר ובלאי מואץ של מערכת המיזוג, עקב מחזורי פעולה קצרים ותדירים. כדי לבחור בתפוקה הרצויה יש להתחשב במספר נתונים כשהעיקרי שבהם הוא גודל החלל המיועד למיזוג. ככל שהחלל גדול יותר תידרש תפוקה גבוהה יותר על מנת לספק קירור או חימום במידה ניאותה. נתונים נוספים בחישוב התפוקה הרצויה כוללים את המיקום הגיאוגרפי, מיקום הדירה בבניין, מספר הקירות החיצוניים וכיוונם, סוג הבלוקים, מספר החלונות, גודלם וכיוונם, מידת החשיפה לשמש ישירה, מספר הנפשות בבית, קיומם של מכשירים אחרים הפולטים חום בבית ועוד. ככלל, כל נתון שמגביר את חשיפת הדירה לתנאים החיצוניים (שמש ישירה, קומה גבוהה) או תורם לשינוי הטמפרטורה (מספר הנפשות, רמת פעילות גבוהה) מצריך הגדלת התפוקה בהתאמה.

טמפ' מינימלית בחימום החלל:
רוב המזגנים בטמפ' חיצונית של 5 מעלות צלסיוס מתחילים לאבד מיעילותם לכן באזורים קרים מאוד שהטמפ' מתחת ל5 מעלות צלסיוס יש להתקין מזגנים עם מפשיר קרח בטכנולוגיית אינוורטר.
מזגני אינוורטר הם אכן יקרים פי 2 ממזגנים רגילים .
אך הצריכה של מזגן אינוורטר נמוכה ממזגן רגיל ב30-40 אחוז .
יתרונותיו של האינוונטר: המזגן יודע להגיע לטמפ' הרצויה מהר מאוד, מזגני אינוורטר שומרים על טמפ' אחידה .

  •  סינון אבק ריחות וחלקיקים:
    בכל המזגנים מותקן מסנן אבק בסיסי, וישנם דגמים שנוכל למצוא מסננים נוספים כגון: מסנן פחם לסינון ריחות שמומלץ למי שמעשן ,
    מסנן אלקט וסטטי ומסנן מיקרו שמציעים סינון של חלקיקים מיקרונים ומתאימים למי שיש ילדים בבית או למי שסובל מאלרגיות מסוימות.
  •  אויר צח:
    יש דגמים בודדים מאוד שקיימת מערכת שמחליפה את האויר שבחדר עם האויר בחוץ המערכת שימושית לאנשים הרגישים לאויר שהוא סגור או לדחיסות המזגן או לצורך סילוק ריחות כגון סיגריות ובישול.